Новини

Друк

Надсучасний хірургічний стіл Вінницькому військовому шпиталю подарував меценат

Автор: Ігор Собко .

Багатофункціональний надсучасний хірургічний стіл, на якому насамперед оперуватимуть бійців АТО, 12 вересня подарували Вінницькому військово-медичному центру. Досі вінницькі військові медики про такий дороговартісний, але дуже потрібний стіл тільки мріяли – коштує обладнання близько 50-ти тисяч доларів США. Подарунок землякам зробив столичний меценат родом із Вінниччини – Руслан Демчак.

– Особливості цього операційного столу у тому, що він працює як від електрики, так і в ручному режимі. Особливо він зручний для використання пораненими. Стіл багатофункціональний – на ньому можуть працювати як абдомінальні хірурги, так і урологи. Можна оперувати на спині, на бокових поверхнях тіла, на грудній клітині, кінцівках, – розповідає начальник військово-медичного клінічного центру центрального регіону, полковник медичної служби Сергій Петрук.

Сергій Олександрович зізнався, що це операційний стіл – останній «писк» техніки у галузі медицини. І без допомоги благодійників таке обладнання у Вінниці з’явилося б не скоро.

Друк

Інтерв’ю із Русланом Демчаком

Автор: Ігор Собко .

Руслан ДемчакКожен день народження людина намагається підбити підсумки прожитого періоду, згадати добрі моменти, проаналізувати сумні, визначити як будувати наступний період життя. У серпні ми святкуємо День незалежності України – День народження нашої держави. За всі роки незалежності останній рік був дійсно складним, переломним і все ж таки таким, що дає надію на краще.

Підсумовуючи останній рік життя нашої Батьківщини, ми вирішили поговорити із нашим земляком – Русланом Євгеновичем Демчаком. Як патріот, як бізнесмен, він поділився з нами своїми думками, щодо ситуації в країні та чого можна чекати найближчим часом.

- Руслане Євгеновичу, безперечно головною подією та шоком для всіх українців останнього року – є війна, хоча вона і носить назву антитерористичної операції (АТО). Точиться багато суперечок навколо того, чи треба вводити воєнний стан та називати речі своїми речами, що війна – це війна.

- Процедура прийняття воєнного стану стандартна: рішення приймає Президент з подання РНБО, протягом двох днів указ про введення ВС повинен бути затверджений парламентом й оприлюднений у ЗМІ.

Тобто складності ввести воєнний стан немає, інше питання, чому краще цього не робити і як його ефективного забезпечувати. Україна фактично в стані бойових дій останні пів року. АТО дозволяє вводити все те, що вводиться під час воєнного стану, за винятком деяких моментів, наприклад комендантської години.

Багато хто думає, що коли вводиться воєнний стан, то скрізь хазяйнують військові. Якраз ні. Закон чітко говорить: "Воєнний стан передбачає надання відповідним органам державної влади, військовому командуванню та органам місцевого самоврядування повноважень, необхідних для відвернення загрози та забезпечення національної безпеки, а також тимчасове, зумовлене загрозою, обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина та прав і законних інтересів юридичних осіб із зазначенням строку дії цих обмежень". Тобто законом передбачено, що військові виконують тільки свою частину заходів, а діяльність інших державних і місцевих органів влади не зменшується, а навпаки – значно посилюється.

Друк

Святкування Дня міста не буде

Автор: Міська рада .

Традиційно у вересні липівчани святкують День міста. Враховуючи звернення молодіжного виконкому та громадської організації «МОНАК», було вирішено відтермінувати проведення Дня міста до того часу, поки в нашій країні не настане мир. «У нас дійсно були сплановані відповідні заходи до Дня міста. У більш скромному режимі, ніж зазвичай, але вони планувались. Проте, враховуючи ситуацію на Сході, а це – фактично військове втручання Російської Федерації на території України, я прийняв рішення їх відтермінувати. Тобто відзначати День міста ми не будемо. Я думаю, що липівчани з розумінням віднесуться до цього рішення і підтримають його. Адже не на часі відзначати будь-які свята, коли ми маємо відкрите втручання зовнішнього ворога, коли гинуть люди, і на тій території вже є поранені в тому числі липівчани.

Друк

Збройним Силам від Липовецької громади

Автор: Міська рада .


Два тижні тривала акція по збору гуманітарної допомоги Збройним Силам України у нашому місті. Активну роботу на своїх виборчих округах провели майже всі депутати міської ради, зокрема, Василь Осадчий, Олександр Козинець, Володимир Брунь, Юрій Цимбалюк, Руслан Побережець, Віра Козак та інші. На пункти збору липівчани несли все, що може знадобитися солдату. Продукти харчування, засоби першої необхідності, кошти… В процесі акції, за кошти мешканців міста було придбано 3 бронежилети, спальні мішки, аптечки, радіостанцію, адже число мобілізованих липівчан зросло. Вже сьогодні за офіційними даними 15 наших земляків виборюють цілісність нашої України.
На засіданні організаційного комітету було вирішено сформувати від громади всім їм посилки. Цього разу оргкомітет працював у тісній співпраці із місцевим загоном самооборони, що й дало свої результати. До цієї доброї справи долучилися і найменші мешканці міста, вихованці дитячих садків "Малятко" та "Сонечко", підготувавши захисникам малюнки.

Друк

Допоможемо нашим хлопцям!

Автор: Міська рада .

24 липня, на позачерговій сесії, депутати Липовецької міської ради обговорили питання організації допомоги Збройним силам України та липовчанам–військовослужбовцям, які знаходяться в зоні активних бойових дій.
Липовчани вже не раз долучались до подібних акцій та допомогали хто чим міг українським військовим. Ця допомога була розрізненою, недостатньо скоординованою.
В зв’язку з цим вирішено звернутись до підприємств і жителів міста із закликом про допомогу продуктами харчування, найнеобхіднішими речами, фінансами.
Організація збору та доставки такої допомоги безпосередньо у військові підрозділи та до вояків–липовчан покладено на апарат міської ради, який буде координувати цей процес із представниками самооборони та Фондом громади м. Липовця.
Депутати відповідатимуть за цей процес на своїх округах.

Друк

Вулицю Леніна перейменовано

Автор: Міська рада .

Неодноразово на сторінках газети Липовецькі вісті та на сайті Липовецької міської ради повідомляли про проведення громадського обговорення про перейменування вулиці Леніна. Жителі міста активно обговорювали це питання, байдужих не було. Хочу зазначити, що деякі жителі міста поважного віку були проти перейменування, активнішою була молодь і це не дивно - за нею ж майбутнє! І ось, 15 липня 2014 року відбулася чергова сесія міської ради. На цій сесії одноголосно депутати прийняли рішення про перейменування вулиці Леніна.