Відкриття меморіальної дошки

 

Незвичними пройшли цього року дні 8 та 9 травня - вшанування памяті загиблих під час Другої Світової війни. Так як до героїв минулої війни додалися герої війни сучасної - липовчани воїни-захисники, які загинули захищаючи нашу землю від проросійських терористів. 8 травня відбулися урочисті події: на фасадах двох шкіл у місті Липовець відкрили меморіальні дошки на честь випускників, які здійснили особливий подвиг - віддали своє життя, захищаючи зі зброєю в руках Україну на Сході в АТО. Про ці події та про допомогу від естонських друзів для липовчан воїнів в зоні АТО дивіться в сюжетах каналу ВДТ:

Бас О. на курсах сільського зеленого туризму в м. ЛиповецьВ рамках проекту «Розвиток велотуризму у Липовецькому районі», Школа сільського туризму провела у Липовці виїзні курси підвищення кваліфікації представників місцевих органів влади та самоврядування, громадських організацій, власників особистих селянських та фермерських господарств. Курси забезпечили ННІ післядипломної освіти Національного університету біоресурсів і природокористування України. Проходили курси 23-24 квітня, програмою було охоплено такі напрямки: основи сільського зеленого туризму, управління у сільському зеленому туризмі, інформаційно-консультаційне забезпечення та організація сільського зеленого туризму, якість та сертифікація послуг в сільському зеленому туризмі. До цього часу розвиткові сільського зеленого туризму як в Липовці, так і в Липовецькому районі не приділялося уваги, як на адміністративному рівні так і серед місцевих мешканців. Сприйняття сільського відпочинку пересічними нашими громадянами зараз коливається у широкому діапазоні: від цілковитого неприйняття цієї форми відпочинку до величезного захоплення його екологічністю та економічністю. Це свідчить лише про необізнаність загалу липовчан із такою формою відпочинку.

Певний скептицизм до сільського відпочинку з боку жителів нашого регіону зумовлений тим, що вони ще тісно пов'язані із сільською місцевістю – життя у селі, відвідини родичів, догляд за житлом батьків, участь у сільськогосподарських роботах, - і не сприймають це як відпочинок. Люди вважають, що це частина їхньої індивідуальної самодіяльної відпочинково-господарської діяльності на селі, якій не треба надавати спеціального статусу.

Благодійний концерт у Липовці

Благодійний концерт в ЛиповціУ п’ятницю, 17 квітня, при вході закладу «Серце міста», що у торговому центрі «Торговий дім», відвідувачів зустрічав духовий оркестр «Ренесанс». В цей вечір там відбувся благодійний захід «Разом до перемоги». Захід мав на меті зібрати кошти для допомоги нашим, які перебувають в зоні АТО. Вечір вів шоумен, ведучий багатьох розважальних програм Олександр Теренчук, виступали артисти, як наші липовецькі, так гості з Вінниці – лауреат багатьох фестивалів народної та дитячої пісні в Україні й за кордоном, Владка Смаляна, фіналістка всеукраїнського конкурсу-шоу "Голос України" Ольга Мельник, Ярослав Пшиворський, Юлія Іванченко, Юлія Задоєнко, Володимир Губрій, Дмитро Нікітін зі своєю групою. Під час заходу відбувся аукціон, на якому виставили на продаж витвори народного мистецтва місцевих умільців. На аукціон були виставлені художні картини Юрія Пасічника, Тетяни Філь, вишивки Світлани Білик та Тамари Обари, художні фото Олексія Обари та вишиті серветки Катерини Герасименко. Під час заходу зібрано коштів на суму 35 тис. грн. Всі вони підуть на ремонт автомобіля швидкої допомоги для потреб АТО, а також для допомоги воїнам липовчанам і їх родинам.

Не встиг Липовець оговтатись після проведення в останню путь свого земляка-героя Володимира Полупанова, як нова трагічна звістка прокотилась містечком – Роман Грушко, виконуючи бойове завдання, героїчно віддав життя за свою землю. Якраз під час підписання Мінських угод наші війська, в яких проходив службу і Роман, потрапили під шалений обстріл важкої артилерії російських військ. Банди терористів разом із російськими військами скористалися тим, що наша країна відкрито декларує наміри про мир, сконцентрували велику кількість важкої артилерії під Дебальцевим, і практично нескінченим шквальним вогнем випалили всю місцевість, яку займали наші війська. В цьому пекельному бою, в якому зазнали багато важких поранень наші земляки, і загинув Роман Грушко. Його товариші по службі довго самі не могли в це повірити, так як багатьох з них Роман на собі витягнув з того пекельного бою. Але сам не зміг врятуватися…