Друк

Новий Статут громади м. Липовця

Автор: ГО «МОНАК» .

Громадська організація «Молодіжне об’єднання – Нова архітектура країни» завершує роботу над проектом "Статут громади - правова основа ефективної взаємодії влади та громадянського суспільства". Реалізація цього заходу здійснювалась за сприяння творчого центру «ТЦК» та фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії.

Партнерами в підготовці даного проекту стали міська рада та неурядові громадські організації м. Липовець. Ініціативна група виходила з того, що найвищим локальним нормативно-правовим актом територіальної громади є Статут. Діючий Статут у місті Липовець прийнятий та затверджений ще у 2001 році і деякі його норми вже застаріли. Новий документ територіальної громади повинен врахувати особливості адміністративної одиниці та заповнити «білі плями» правового регулювання в місцевому самоврядуванні.
Позаду кілька місяців діяльності за проектом і ось нарешті можна потримати в руках нові, щойно з-під друкарського верстата примірники Статуту громади м. Липовця. Для того щоб досягти успіху робочою групою було проведено цілий ряд заходів. Одним з них, зокрема, було залучення експертів Вінницької міської ради та кафедри Правознавства ВДПУ ім. М. Коцюбинського. З метою найбільш повного інформування громадськості щодо розроблення проекту Статуту територіальної громади міста було запроваджено спеціальні розділи на сайтах Липовецької міської ради та «Наш Липовець», проведено три «круглі столи», обговорено проект Статуту із представниками громадських організацій, органів самоорганізації населення (вуличних комітетів, ОСББ), учнями старших класів шкіл, проведено громадські слухання. Всі зауваження та пропозиції, запропоновані під час цього, були враховані і внесені до проекту нового Статуту. Нарешті 66 сесією 6 скликання Липовецької міської ради розроблений проект Статуту був прийнятий за основу.
Після остаточного затвердження Статуту територіальної громади м. Липовця його примірники будуть надані до місцевих бібліотек, селищній та сільським радам, громадським організаціям та підприємствам, органам державного управління району.

Друк

Обговорення результатів реалізації проекту «Статут громади – правова основа ефективної взаємодії влади та громадянського суспільства»

Автор: ГО «МОНАК» .

27 травня в приміщенні Липовецької міської ради відбувся «круглий стіл» на тему: « Обговорення результатів реалізації проекту «Статут громади – правова основа ефективної взаємодії влади та громадянського суспільства».
Учасниками зібрання було підведено пісумки реалізації проекту, окреслено подальші дії з розповсюдження інформації щодо нього та надання методичної допомоги із розробки статутів. Напередодні з цією метою відбулась зустріч із головами територіальних громад Липовецького району. Керівник проекту О. Ладан розповів про діяльність робочої групи та вручив примірники Статуту територіальної громади м. Липовця сільським та селищним головам району.

Друк

Липовчани допомагають Українській армії!

Автор: Обара М.М. .

Щодня на рахунок Фонду громади Липовця мешканці м. Липовця та Липовецького району перераховують сотні гривень на допомогу Збройним Силам України. У спільну справу свою допомогу вносять усі — від заможних бізнесменів до студентів та пенсіонерів, пожертви в розмірі від кількох тисяч гривень до кількох десятків грн. говорять про готовність українців захищати свою державу та право бути українцями на своїй землі.
На підтримку армії в період з березня по квітень 2014 р. на рахунок Фонду надійшло 25602 грн., з них було витрачено 24574,30 грн.

Друк

Зустріч із колегами

Автор: ГО «МОНАК» .

10 квітня 2014р. ГО «Монак» приймала у Липовці представників БФ «Творчий центр ТЦК», який адмініструє конкурс проектних заявок на отримання гранту «Підтримка інститутів громадянського суспільства як рушіїв демократії і належного врядування», в рамках якого наша громадська організація реалізовує проект: «Статут громади – правова основа ефективної взаємодії влади та громадянського суспільства». Представники БФ «Творчий центр ТЦК» керівник проекту Купрій Наталія та фінансовий директор Васькевич Ганна зустрілись із керівником організації, членами робочої групи, бухгалтером проекту. В офісі ГО «Монак» представники грантодавця перевіряли виконання умов договору про благодійний грант, що передбачає розробку та написання Статуту територіальної громади м. Липовець.

Друк

Громадські слухання

Автор: ГО «МОНАК» .

28 березня в приміщенні районного будинку культури відбулось зібрання жителів міста Липовець, на якому розглядались важливі питання діяльності місцевої влади. Значну увагу було приділено проекту Статуту громади м. Липовця. Проект представила депутат міської ради, член робочої групи із розробки проекту Альона Лебідь. Виступаючі, які взяли участь в обговорені внесли ряд пропозицій та зауважень щодо проекту Статуту.

Більше статей...