Громадська організація «Молодіжне об’єднання – Нова архітектура країни» завершує роботу над проектом "Статут громади - правова основа ефективної взаємодії влади та громадянського суспільства". Реалізація цього заходу здійснювалась за сприяння творчого центру «ТЦК» та фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії.

Партнерами в підготовці даного проекту стали міська рада та неурядові громадські організації м. Липовець. Ініціативна група виходила з того, що найвищим локальним нормативно-правовим актом територіальної громади є Статут. Діючий Статут у місті Липовець прийнятий та затверджений ще у 2001 році і деякі його норми вже застаріли. Новий документ територіальної громади повинен врахувати особливості адміністративної одиниці та заповнити «білі плями» правового регулювання в місцевому самоврядуванні.
Позаду кілька місяців діяльності за проектом і ось нарешті можна потримати в руках нові, щойно з-під друкарського верстата примірники Статуту громади м. Липовця. Для того щоб досягти успіху робочою групою було проведено цілий ряд заходів. Одним з них, зокрема, було залучення експертів Вінницької міської ради та кафедри Правознавства ВДПУ ім. М. Коцюбинського. З метою найбільш повного інформування громадськості щодо розроблення проекту Статуту територіальної громади міста було запроваджено спеціальні розділи на сайтах Липовецької міської ради та «Наш Липовець», проведено три «круглі столи», обговорено проект Статуту із представниками громадських організацій, органів самоорганізації населення (вуличних комітетів, ОСББ), учнями старших класів шкіл, проведено громадські слухання. Всі зауваження та пропозиції, запропоновані під час цього, були враховані і внесені до проекту нового Статуту. Нарешті 66 сесією 6 скликання Липовецької міської ради розроблений проект Статуту був прийнятий за основу.
Після остаточного затвердження Статуту територіальної громади м. Липовця його примірники будуть надані до місцевих бібліотек, селищній та сільським радам, громадським організаціям та підприємствам, органам державного управління району.

Коментарі   

#1 Назар Шпортун 18.11.2014, 08:14
Після створення статуту стало жити краще?
Цитата

Додати коментарОновити