Благодійний концерт в ЛиповціУ п’ятницю, 17 квітня, при вході закладу «Серце міста», що у торговому центрі «Торговий дім», відвідувачів зустрічав духовий оркестр «Ренесанс». В цей вечір там відбувся благодійний захід «Разом до перемоги». Захід мав на меті зібрати кошти для допомоги нашим, які перебувають в зоні АТО. Вечір вів шоумен, ведучий багатьох розважальних програм Олександр Теренчук, виступали артисти, як наші липовецькі, так гості з Вінниці – лауреат багатьох фестивалів народної та дитячої пісні в Україні й за кордоном, Владка Смаляна, фіналістка всеукраїнського конкурсу-шоу "Голос України" Ольга Мельник, Ярослав Пшиворський, Юлія Іванченко, Юлія Задоєнко, Володимир Губрій, Дмитро Нікітін зі своєю групою. Під час заходу відбувся аукціон, на якому виставили на продаж витвори народного мистецтва місцевих умільців. На аукціон були виставлені художні картини Юрія Пасічника, Тетяни Філь, вишивки Світлани Білик та Тамари Обари, художні фото Олексія Обари та вишиті серветки Катерини Герасименко. Під час заходу зібрано коштів на суму 35 тис. грн. Всі вони підуть на ремонт автомобіля швидкої допомоги для потреб АТО, а також для допомоги воїнам липовчанам і їх родинам.

В цілому в залі панувала атмосфера дружності, розуміння. Липовчани не вперше показують, що громада завжди підтримувала своїх захисників і готові прийти на допомогу хто як вміє і може.

Але при згадці про цю добру справу, хотілося б згадати ще про ту ложку дюгтю, яка присутня у нас в містечку. Як кажуть – «в сім’ї не без виродка». Є у нас люди, які готові облити брудом будь-яку благородну справу. Вже не вперше вони пускають безпідставні чутки по місту, щоб ніхто на благодійництво гроші не давав, бо обманюють їх організатори. Це при тому, що самі ці «люди», самі нічого не роблять для підтримки наших хлопців, пояснюючи це якимось надуманими відмовками – в державу не дам, бо там пограбують, волонтерам не дам, бо вони обманюють, і т.п. Звичайно, благодійництво справа добровільна, ніхто нікого не силує, але для чого ж тоді обливати брудом і наговорювати.

Я так думаю серед цієї купки людей різні є. Одним просто завидки, що хтось може організувати подібні заходи, а вони ні, тому для них, як каже народна мудрість – «Якщо не можуть переплюнути, то хоча б оплюють».

Інших людей мучить і «жаба» - нікому не дам, але з другого боку і совість якась ще потрохи крутить. От і виходить, щоб якось виправдати себе в очах громади, вони оббріхують інші гарні заходи.

Можна зробити висновки, якщо людина добра, чесна, але просто не хоче приймати участь в заході, не важливо із-за яких причин – вона ніколи безпідставно оббріхувати не буде. А якщо так собі пустобріх – ото вже тоді починає лити бруд, щось сам видумувати, аби тільки когось безпідставно знеславити. Сам нічого не зроблю – але і комусь не дам – це ще стереотип радянських часів, який, я маю надію, ми вже скоро викорінимо.

Одне радує – купка таких людей в Липовці, звичайно, дуже маленька, як і кругом у світі, бо не можуть злі язики панувати у світі, а то б не було ніякого розвитку. І хочеться щоб було більше діла, а не пустих злих слів.

На кінець згадаю вірш відомої української поетеси Л. Костенко, який я прочитав на сторінці facebook, одного свого доброго знайомого, липовчанини, волонтера, активіста, відданого патріота:

 Як легко плюнути в велике –
У нього точно попаде.
Усе бридке й усе безлике
Тоді собі ціну складе

Як легко висміяти вчинок
Як просто – знищити талант
Щоб обезкровити людину
Достатньо слів – не треба ран.

© Лiна Костенко

Додати коментарОновити