Бас О. на курсах сільського зеленого туризму в м. ЛиповецьВ рамках проекту «Розвиток велотуризму у Липовецькому районі», Школа сільського туризму провела у Липовці виїзні курси підвищення кваліфікації представників місцевих органів влади та самоврядування, громадських організацій, власників особистих селянських та фермерських господарств. Курси забезпечили ННІ післядипломної освіти Національного університету біоресурсів і природокористування України. Проходили курси 23-24 квітня, програмою було охоплено такі напрямки: основи сільського зеленого туризму, управління у сільському зеленому туризмі, інформаційно-консультаційне забезпечення та організація сільського зеленого туризму, якість та сертифікація послуг в сільському зеленому туризмі. До цього часу розвиткові сільського зеленого туризму як в Липовці, так і в Липовецькому районі не приділялося уваги, як на адміністративному рівні так і серед місцевих мешканців. Сприйняття сільського відпочинку пересічними нашими громадянами зараз коливається у широкому діапазоні: від цілковитого неприйняття цієї форми відпочинку до величезного захоплення його екологічністю та економічністю. Це свідчить лише про необізнаність загалу липовчан із такою формою відпочинку.

Певний скептицизм до сільського відпочинку з боку жителів нашого регіону зумовлений тим, що вони ще тісно пов'язані із сільською місцевістю – життя у селі, відвідини родичів, догляд за житлом батьків, участь у сільськогосподарських роботах, - і не сприймають це як відпочинок. Люди вважають, що це частина їхньої індивідуальної самодіяльної відпочинково-господарської діяльності на селі, якій не треба надавати спеціального статусу.

Поряд із цим, в українських містах є категорії людей, які активно сприйняли ідеї народження (чи відродження) сільського відпочинку. На сьогодні в Україні основні сегменти потенційних споживачів послуг сільського зеленого туризму утворюють: мешканці промислових центрів (через екологічність цієї форми відпочинку); справжні городяни (3-4-те покоління - через екзотичність); шанувальники українських народних традицій (через принади сільського способу життя та чистоту довкілля); люди з малим і середнім достатком (через вартість відпочинку у селі).

У світі сільський зелений туризм розглядається як альтернатива сільському господарству за розмірами отриманих прибутків. До того ж, розвиток інфраструктури сільського туризму не вимагає таких значних капіталовкладень, як інші види туризму і може здійснюватися за рахунок коштів самих селян без додаткових інвестицій.

За допомогою саме зеленого туризму є можливість збільшити робочі місця населення, зберегти культурно-історичну спадщину та покращити екологічну ситуацію нашого регіону.

На курсах було наведено багато прикладів в Україні де зелений туризм вже давно стартував і набрав вже великих масштабів. Свій приклад розвитку зеленого туризму в Барському районі розказала О. Бас, голова Вінницького обласного осередку Спілки сприяння розвитку сільського зеленого туризму в Україні.

Зелений туризм не вимагає великих капіталовкладень та не несе загрози екології. Звичайно, для його розвитку потрібно, ще дуже багато зробити в Липовці, але перший крок зроблено і за ним, будемо сподвватисяь, будуть наступні, які виведуть зелений туризм в Липовці на високий рівень, а з ним і добробут липовчан.

Додати коментарОновити