Пандемія COVID19 внесла свої зміни в правила перетину кордонів фактично всіх країн світу, які обмежили в’їзд іноземців на свою територію. Україна не є виключенням в цьому відношенні.

Нормативна база, що регулює в'їзд в Україну іноземців та осіб без громадянства протягом останнього року змінювались кілька разів, в залежності від епідеміологічної ситуації у світі чи в конкретній країні.

Сьогодні перетин державного кордону регулюється Постановою КМУ від 28 липня 2021 р. No 787, яка набула чинності з 5.08. 2021 року. У відповідності до нової редакції правил іноземні громадяни при перетині кордону мусять пред'явити  такі документи:

  • Поліс страхування, на випадок інфікування COVID19;
  • Сертифікат відповідного зразка про вакцинацію, вакцинами зареєстрованими і дозволеними ВООЗ;
  • Негативний результат ПЛР чи експрес тесту.  Правилами чітко вказано, що тест повинен бути проведений не раніше як за 72 години  перед в'їздом в Україну (у випадку відсутності сертифікату чи паспорта вакцинації).


Обов'язкова самоізоляція

Навіть при наявності всіх перерахованих вище документів, особи які в'їжджають в Україну підлягають самоізоляції. Це правило стосується як іноземців, так і громадян України. Визначений строк самоізоляції  десять діб, а для громадян, що прибувають із Росії, Індії, чи провели деякий час в цих країнах - 14 днів (норма прийнята через складну епідеміологічну ситуацію в цих державах).


Самоізоляція скасовується, якщо особо здала негативний тест вже в Україні. Слід констатувати, що дане послаблення ніяким чином не стосується осіб, які прибули з Росії чи Індії.


Звільнення від самоізоляції


Новими правилами від самоізоляції звільняються певні групи осіб:


  1. Дипломати та співробітники міжнародних установ;

  2. Особи, що не досягли повноліття;

  3. Громадяни України, які покинули Україну до набрання чинності постанови No 787. тобто до 4.08.2021;

  4. Іноземні військовослужбовці, які прибувають в Україну в рамках військових навчань, або в рамках інших офіційних заходів;

  5. Члени екіпажів літаків та суден, які в'їжджають у відповідності до своїх посадових обов'язків;

  6. Учасники ЗНО, які вступають до українських вишів, та їх батьки чи опікуни;

  7. Громадяни України, які отримали довідку (сертифікат) про проходження вакцинації (хоча би одної дози).


Додаток «Вдома»


Слід звернути увагу на той факт, що перетин кордону України іноземними громадянами та особами без громадянства можливий лише за умови встановлення додатку «Вдома». При неможливості встановлення цієї програми, або відмові особи від встановлення сервісу, прикордонники мають повне право заборонити в’їзд іноземцю чи особі без громадянства на територію України. 


Додати коментарОновити