Урочиста церемонія закриття Олімпійських ігор відбулась 8 серпня, на майже порожньому стадіоні в Токіо. Лише в останній день збірна США змогла обійти в медальному заліку команду Китаю, а останнє «золото» завоювали ватерполісти Сербії. Настав час підвести підсумки виступу українських спортсменів. 


Делегація України в Токіо

В спортивних змаганнях мали право взяти участь близько 160 спортсменів. Проте вже напередодні від’їзду відбулось кілька скандалів, які закінчились відстороненням від змагань. Проблеми, насамперед, були пов’язані із допінгом, або не проходженням потрібної кількості антидопінгових проб. Також через брехливі заяви російської делегації був відсторонений Дмитро Чумак – чемпіон світу з важкої атлетики в категорії до 109 кг. Тож напередодні змагань була сформована делегація із функціонерів, тренерів та 157 спортсменів, які мали змагатись в 25 видах спорту. Всього в змаганнях взяли участь 153 українці.


Суперечливі результати олімпіади

Результати Олімпіади викликали суперечливу реакцію серед вболівальників та спортивної громадськості. Спортивні функціонери говорять про великий успіх і 19 медалей, забуваючи при цьому сказати, що в загальному заліку Україна посіла лише 44 місце. Це найнижчий результат з часу здобуття Незалежності:


 • Атланта (1996) - 9 місце;

 • Сідней (2000) - 21;

 • Афіни (2004) - 13:

 • Пекін (2008)- 11;

 • Лондон (2012) -14;

 • Ріо-де-Жанейро (2016) - 31;

 • Токіо (2020) - 44.


Звільнення від самоізоляції


Новими правилами від самоізоляції звільняються певні групи осіб:


 1. Дипломати та співробітники міжнародних установ;

 2. Особи, що не досягли повноліття;

 3. Громадяни України, які покинули Україну до набрання чинності постанови No 787. тобто до 4.08.2021;

 4. Іноземні військовослужбовці, які прибувають в Україну в рамках військових навчань, або в рамках інших офіційних заходів;

 5. Члени екіпажів літаків та суден, які в'їжджають у відповідності до своїх посадових обов'язків;

 6. Учасники ЗНО, які вступають до українських вишів, та їх батьки чи опікуни;

 7. Громадяни України, які отримали довідку (сертифікат) про проходження вакцинації (хоча би одної дози).


Додаток «Вдома»


Слід звернути увагу на той факт, що перетин кордону України іноземними громадянами та особами без громадянства можливий лише за умови встановлення додатку «Вдома». При неможливості встановлення цієї програми, або відмові особи від встановлення сервісу, прикордонники мають повне право заборонити в’їзд іноземцю чи особі без громадянства на територію України. 


Додати коментарОновити